24 Nisan 2011

Rimanete in piedi! Stay upright! Dik durun!Bugün sürekli yapmak istediğim fakat çoğu zaman uygulamadığım birşeyden bahsetmek istiyorum:Dik durmak

Hollywood starlarının kırmızı halıdaki duruşlarını hatırlayın!

Kürek kemiklerinizi arkaya doğru tutun

Omuzlarınızı ve kürek kemiklerinizi hafif aşağı ve arkaya doğru tutun. Sanki kürek kemiklerinizin arasında bir portakal tuttuğunuzu hayal edin ve portakalın suyunu çıkarmak için sıktığınızı:)

Başınız omuzlarınızla aynı hizada olsun

Kürek kemiklerinizi arkaya doğru çektiğinizde başınızın omzunuzla aynı hizada duruyor olmasına özen gösterin. Aynı zamanda başınız her zaman dik ve ileriye doğru bakıyor olsun.

Göbek deliğinizi omurganıza doğru çekin

Karnınızı içeri çekin; sanki göbek deliğinizi omurgalarınıza değdirebilecekmiş gibi içeri doğru çekin. Böylece hem dümdüz bir karın görünümü yaratacak, hem de dimdik duruyor olacaksınız.

Denge topuyla çalışın

Evde rahatlıkla çalışmak için kendinize bir denge topu alabilirsiniz. Hem kas yapmanıza, hem de duruşunuzu düzeltmeye yarayan denge toplarıyla kol, bacak, sırt esnetmeleri sağlayabilirsiniz.

Kendinize güvenin

Kendinize olan güveniniz tamamıyla durunuza diklik ve görünümünüze karizma katacak bir durumdur

İstikrarlı olun

Omuzlarınızı arkaya, karnınızı içeri çektiniz. Başınız dik, özgüveniniz tam. Denge topuyla egzersizlerinizi de tamamladınız… Artık dimdik durabilirsiniz! Ama unutmayın tüm bunları yapmak kadar önemli olan bir diğer şey de istikrarlı olmak ve bunları sürekli hale getirmek.

5 yorum:

 1. Maalesef benim hiç başaramadığım bir durum. Unutuyorum! Faydalı bir yazı olmuş bu, selamlar.

  YanıtlaSil
 2. Offff offf, benim de en buyuk derdim bir turlu dik duramamak :(( Artik kamburum cikti o kadar yani :(( Dik durmayi aliskanlik haline getirmek icin ozel bir sirtlik bile aldim ama tembellikten takmiyorum :(( Ama bu postun gaz verdi bana, artik dik durma zamani :DDD xxx

  YanıtlaSil
 3. evet çok güzel bir konu :) bu sorunu bende uzun zamandır yaşıyorum, özellikle uzun boylu insanlarda çok dikkat çekiyor! En çok dikkat ettiğim gün: düğünümde oldu :)

  dujufashion.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Love your blog too, cutie. Following. Looking forward to see and hear more of you.

  Love from Norway
  Karoline Kalvo

  YanıtlaSil
 5. Love your blog too, cutie. Following. Looking forward to see and hear more of you.

  Love from Norway
  Karoline Kalvo

  YanıtlaSil

Yorumlar için çok teşekkürler:)

Many thanks for commenting:)